  • Sony 50 inch Bravia X75 Smart Android LED TV (KD 50X75) vs Sansui 50 Inch LED Full HD TV (SNX50FH18XAF)
Compare Sony 50-inch Bravia X75 Smart Android LED TV (KD-50X75)
Compare Sansui 50 Inch LED Full HD TV (SNX50FH18XAF)
key specs
Display50.00-inch50.00-inch
Screen TypeLEDLED
Dimensions1127mm x 662mm x 77mm-
Resolution StandardUltra-HDFull-HD
OSAndroid-
Smart TVYesYes
general
BrandSonySansui
Model50-inch Bravia X75 Smart Android LED TV (KD-50X75)50 Inch LED Full HD TV (SNX50FH18XAF)
Release dateApril 1, 2021-
Model NameKD-50X75SNX50FH18XAF
Display Size50 inch50 inch
Screen TypeLEDLED
Resolution (pixels)3840x2160-
3DNo-
Smart TVYesYes
Curve TVNo-
SeriesBravia X75-
Launch Year2021-
Color-Black
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)1127mm x 662mm x 77mm-