Sony 75 Inch LCD Ultra HD (4K) TV (KD 75X9400D) vs Samsung 55 Inch LED Ultra HD (4K) TV (HU9000)
Sony 75 Inch LCD Ultra HD (4K) TV (KD-75X9400D)
vs
Samsung 55 Inch LED Ultra HD (4K) TV (HU9000)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
75.00-inch
55.00-inch
Screen Type
LED
LED
Resolution Standard
4K
4K
Smart TV
Yes
general
Brand
Sony
Samsung
Model
75 Inch LCD Ultra HD (4K) TV (KD-75X9400D)
55 Inch LED Ultra HD (4K) TV (HU9000)
Model Name
KD-75X9400D
HU9000
Display Size
75 inch
55 inch
Screen Type
Color
Black
Resolution Standard
Smart TV
Yes
connectivity features
No of HDMI Port
4
No of USB Port
3
Wi-Fi Type
Wi-Fi Direct
Built In Wi-Fi
Analog Audio Input
Audio Out
7.5W+7.5W+7.5W+7.5W
RF Connectivity Input
1
dimensions
Stand Features
Approx. 550 mm