Compare Sony 75 Inch LCD Ultra HD (4K) TV (KD-75X9400D)
Compare Sony 65 Inch LCD Ultra HD (4K) TV (KD-65X9000B)
key specs
Display75.00-inch65.00-inch
Screen TypeLEDLED
Resolution Standard4K4K
Dimensions-1715 x 878 x 99 mm
general
BrandSonySony
Model75 Inch LCD Ultra HD (4K) TV (KD-75X9400D)65 Inch LCD Ultra HD (4K) TV (KD-65X9000B)
Model NameKD-75X9400DKD-65X9000B
Display Size75 inch65 inch
Screen TypeLEDLED
ColorBlackBlack
Resolution Standard4K4K
connectivity features
No of HDMI Port44
No of USB Port33
Wi-Fi TypeWi-Fi DirectWi-Fi Direct
Built In Wi-FiYesYes
Analog Audio InputYesYes
Audio Out7.5W+7.5W+7.5W+7.5WDigital Audio Output: 1 (Rear), Audio Out: 1 (Side/Hybrid with HP)
RF Connectivity Input1-
Composite In (Audio Video Cable)-2 (1Rear/1Rear Hybrid with Component)
dimensions
Stand FeaturesApprox. 550 mm-
Width x Height x Depth (without stand)-1715 x 878 x 99 mm
Weight (without stand)-45.9 kg
Width x Height x Depth (with stand)-1716 x 916 x 320 mm