Haier 32 Inch LED HD Ready TV (L32C630) vs Toshiba 32 Inch LED HD Ready TV (32PA200ZE)
Haier 32 Inch LED HD Ready TV (L32C630)
vs
Toshiba 32 Inch LED HD Ready TV (32PA200ZE)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
32.00-inch
32.00-inch
Screen Type
LED
LED
Dimensions
577 x 170 x 427 mm
784 mm x 510 mm x 76 mm
Smart TV
No
No
Resolution Standard
HD-Ready
HD-Ready
general
Brand
Haier
Toshiba
Model
32 Inch LED HD Ready TV (L32C630)
32 Inch LED HD Ready TV (32PA200ZE)
Model Name
L32C630
32PA200ZE
Display Size
32 inch
32 inch
Screen Type
Smart TV
Resolution Standard
Resolution (pixels)
1366x768
1366x768
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)
577 x 170 x 427 mm
784 mm x 510 mm x 76 mm
Weight (without stand)
6.04 Kg
7.7 kg
Width x Height x Depth (with stand)
577 x 100 x 385 mm
784 mm x 518 mm x 160 mm
Weight (with stand)
7.04 Kg
8 kg
audio features
Number of Speakers
2
Speaker Output RMS
16 W
10 W