Sony 28 Inch LCD HD Ready TV (KLV 28R412B) vs Toshiba 32 Inch LED HD Ready TV (32PA200ZE)
Sony 28 Inch LCD HD Ready TV (KLV-28R412B)
vs
Toshiba 32 Inch LED HD Ready TV (32PA200ZE)
Highlight Differences
key specs
Display
28.00-inch
32.00-inch
Dimensions
640 x 80 x 400 mm
784 mm x 510 mm x 76 mm
Resolution Standard
HD-Ready
HD-Ready
Sony
Toshiba
Model
28 Inch LCD HD Ready TV (KLV-28R412B)
32 Inch LED HD Ready TV (32PA200ZE)
Model Name
KLV-28R412B
32PA200ZE
Display Size
28 inch
32 inch
Resolution (pixels)
1366x768
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)
640 x 80 x 400 mm
784 mm x 510 mm x 76 mm
Weight (without stand)
3.7 kg
7.7 kg
Width x Height x Depth (with stand)
640 x 144 x 422 mm
784 mm x 518 mm x 160 mm
Weight (with stand)
3.9 kg
8 kg
No of USB Port
1
Yes
Audio Out
1
RF Connectivity Input
Composite In (Audio Video Cable)
Number of Speakers
2.0 Ch Speaker
2
Sound Technology
Dolby Digital
Speaker Output RMS
16 watts
10 W