Vu Vibe QLED TV vs Kodak 50 inch 4K LED Smart TV (50CA7077)
Vu Vibe QLED TV
vs
Kodak 50-inch 4K LED Smart TV (50CA7077)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
Vu Vibe QLED TV
key specs
Display
43.00-inch
50.00-inch
Screen Type
QLED
LED
Dimensions
23.5 x 95.8 x 62.7 cm
Resolution Standard
4K
4K
OS
Android Based
Android
Smart TV
Brand
Vu
Kodak
Model
Vibe QLED TV
50-inch 4K LED Smart TV (50CA7077)
Release date
July 30, 2024
March 1, 2020
Model Name
43VIBE24
50CA7077
Display Size
43 inch
50 inch
Screen Type
QLED
LED
Color
Black
Resolution (pixels)
3840x2160
Resolution Standard
Smart TV
Series
Vibe
CA series
Launch Year
2024
Power Consumption Standby (W)
0.5
3D
No
Curve TV
No
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)
23.5 x 95.8 x 62.7 cm
Weight (without stand)
7.1 kg
connectivity features
No of HDMI Port
3
No of USB Port
2
Wi-Fi Supported
Wi-Fi Bands Supported
2.4GHz, 5GHz
Audio Out
88W
Built In Wi-Fi
video features
Brightness
400 nits
Aspect Ratio
16:9
Refresh Rate (Hz)
60
audio features
Speaker Type
integrated soundbar
Sound Technology
Dolby Audio
Speaker Output RMS
30W
power features
Power Consumption
120W