| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Blaupunkt 32 Inches HD Ready LED Smart Android TV (32CSA7101, Black) | ₹ 9,999 |
Blaupunkt 32-inch CyberSound HD Android TV (32CSA7101) price in India starts from ₹ 9,999. The lowest price of Blaupunkt 32-inch CyberSound HD Android TV (32CSA7101) is ₹ 9,999 at Flipkart on 21st May 2026.
| Brand | Blaupunkt |
| Model | 32-inch CyberSound HD Android TV (32CSA7101) |
| Price in India | ₹9,999 |
| Release date | July 2021 |
| Model Name | 32CSA7101 |
| Display Size | 32 inch |
| Screen Type | LED |
| Resolution (pixels) | 1366x768 |
| Resolution Standard | HD-Ready |
| 3D | No |
| Smart TV | Yes |
| Curve TV | No |
| Series | CyberSound |
| Launch Year | 2021 |
| Number of Drivers | 2 |
| Speaker Output RMS | 40W |
| Width x Height x Depth (without stand) | 735mm x 440mm x 90mm |
| Weight (with stand) | 4.5kg |
| Number of Cores | quad-core |
| Processor | Cortex A53 |
| RAM | 1GB |
| Storage Capacity | 8GB |
| Supported App - Youtube | Yes |
| Supported App - Netflix | Yes |
| Supported App - Hotstar | Yes |
| Supported App - Amazon Prime Video | Yes |
| Operating System Present | Android TV 10 |
| Operating System | Android |
| Screen Mirroring | Yes |
| App Store Type | Google Play Store |
| No of HDMI Port | 3 |
| No of USB Port | 2 |
| Built In Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi Supported | Yes |
| Smart Remote | Yes |
| Voice Remote | Yes |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Refresh Rate (Hz) | 60 |
Blaupunkt 32-inch CyberSound HD Android TV (32CSA7101)
₹9,999
Xiaomi Smart Band 10 Pro Launched With 1.74-Inch AMOLED Screen, Up to 21 Days Battery Life: Price, Features
Google’s Gemini Offers Agentic Design Creation With New Adobe and Canva Connectors