Daikin 1.5 Ton 5 Star Split AC (FTKM50UV16U+RKM50UV16U)
Highlight Differences
key specs
Capacity
1.5 Ton
1.8 Ton
Star Rating
5 Star
5 Star
Type
Split
Split
Condenser Coil
Copper
Copper
Power Requirement
AC 230V
AC 130-285V, 50Hz
Power Consumption
785.67 kW
1575 W