Haier 19 Inch LED HD Ready TV (LE19C430) vs LG 22 Inch LED Full HD TV (22LH480A PT)
Haier 19 Inch LED HD Ready TV (LE19C430)
vs
LG 22 Inch LED Full HD TV (22LH480A-PT)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
19.00-inch
22.00-inch
Screen Type
LED
LED
Smart TV
No
Resolution Standard
HD-Ready
Full-HD
Dimensions
65 x 39.8 x 12.4
general
Brand
Haier
LG
Model
19 Inch LED HD Ready TV (LE19C430)
22 Inch LED Full HD TV (22LH480A-PT)
Model Name
LE19C430
22LH480A-PT
Display Size
19 inch
22 inch
Screen Type
Smart TV
No
Resolution Standard
HD-Ready
Full-HD
Resolution (pixels)
1366x768
Color
Black
audio features
Number of Speakers
2
Speaker Output RMS
6 W