Compare Haier 192 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (HRD 1922CPC E)
Compare Mitashi 46 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (MSD050RF100)
key specs
Refrigerator TypeTop Mount-
Capacity192 L46 L
Compressor TypeNormal CompressorReciprocatory
Defrosting TypeDirect CoolDirect Cool
Door TypeSingle DoorSingle Door
Power Consumption-60 W
general
BrandHaierMitashi
Model NameHRD 1922CPC EMSD050RF100
Refrigerator TypeTop Mount-
Capacity192 L46 L
ColoursPurple CallaSilver
Number of Doors11
Star Rating2 Star2 Star
Toughened GlassYesNo
Built-in StabilizerNoNo
Dimensions (mm)125.00 x 56.80 x 0.0049.30 x 47.40 x 0.00
Depth68 cm44.6 cm
Weight39 kg15.00 kg
Coolpad-No
power features
Power Requirement220-240VAC 220 - 240 V, 50 Hz
Power Consumption-60 W
Stabilizer Required-No
Other Power Features-Rated Current: 0.6 A