Haier 22 Inch LED Full HD TV (LE22B600) vs LG 22 Inch LED Full HD TV (22LH480A PT)
Haier 22 Inch LED Full HD TV (LE22B600)
vs
LG 22 Inch LED Full HD TV (22LH480A-PT)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
22.00-inch
22.00-inch
Screen Type
LED
LED
Dimensions
57.8 x 42 x 12.6
65 x 39.8 x 12.4
Smart TV
No
Resolution Standard
Full-HD
Full-HD
general
Brand
Haier
LG
Model
22 Inch LED Full HD TV (LE22B600)
22 Inch LED Full HD TV (22LH480A-PT)
Model Name
LE22B600
22LH480A-PT
Display Size
22 inch
22 inch
Screen Type
Color
Black
Black
3D
No
Smart TV
Curve TV
Resolution Standard
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)
57.8 x 42 x 12.6
65 x 39.8 x 12.4
Weight (without stand)
4.2Kg
4.89Kg
connectivity features
No of HDMI Port
1
No of USB Port
1
Built In Wi-Fi
RF Connectivity Input
Component In (RGB Cable)
2
Composite In (Audio Video Cable)
power features
Power Consumption
35 W
audio features
Speaker Type
Integrated Speakers
Speaker Output RMS
5W