Haier 24 Inch LED Full HD TV (LE24P610) vs LG 22 Inch LED Full HD TV (22LH480A PT)
Haier 24 Inch LED Full HD TV (LE24P610)
vs
LG 22 Inch LED Full HD TV (22LH480A-PT)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
24.00-inch
22.00-inch
Screen Type
LED
LED
Dimensions
60.5 x 39.1 x 10.8
65 x 39.8 x 12.4
Smart TV
No
Resolution Standard
Full-HD
Full-HD
general
Brand
Haier
LG
Model
24 Inch LED Full HD TV (LE24P610)
22 Inch LED Full HD TV (22LH480A-PT)
Model Name
LE24P610
22LH480A-PT
Display Size
24 inch
22 inch
Screen Type
Color
Black
Black
3D
No
Smart TV
Curve TV
Resolution Standard
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)
60.5 x 39.1 x 10.8
65 x 39.8 x 12.4
Weight (without stand)
4.1Kg
4.89Kg
Width x Height x Depth (with stand)
connectivity features
No of HDMI Port
1
No of USB Port
1
RF Connectivity Input
Component In (RGB Cable)
1 x Component Video (Y/Pb/Pr)
Composite In (Audio Video Cable)
power features
Power Consumption
30 W
audio features
Speaker Output RMS
6W