Haier 75 Inch LED Ultra HD (4K) Smart TV (H75M80FUX) vs Mi 60 Inch Full HD TV (4A)
Haier 75 Inch LED Ultra HD (4K) Smart TV (H75M80FUX)
vs
Mi 60 Inch Full HD TV (4A)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
Mi 60 Inch Full HD TV (4A)
key specs
Display
75.00-inch
60.00-inch
Screen Type
LED
LED
Dimensions
167 cm x 96.2 cm x 7.7 cm
Resolution Standard
4K
4K
OS
Android
Android Based
Smart TV
Brand
Haier
Mi
Model
75 Inch LED Ultra HD (4K) Smart TV (H75M80FUX)
60 Inch Full HD TV (4A)
Model Name
H75M80FUX
4A
Display Size
75 inch
60 inch
Screen Type
Color
Grey
Resolution (pixels)
3840x2160
3840x2160
Resolution Standard
Smart TV
Launch Year
2025
Power Consumption Standby (W)
0.5
Release date
April 3, 2020
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)
167 cm x 96.2 cm x 7.7 cm
Weight (without stand)
21.9 kg
Width x Height x Depth (with stand)
167 cm x 99.7 cm x 32 cm
Weight (with stand)
22.3 kg
Stand Type
Tabletop
connectivity features
No of HDMI Port
4
No of USB Port
2
Digital Audio Output
Built In Wi-Fi
video features
Brightness
2740.8 Lumens
View Angle
178 Degree
Digital Noise Filter
Aspect Ratio
16:09
Refresh Rate (Hz)
60
audio features
Number of Speakers
3
Sound Technology
Dolby Digital, Dolby Atmos
Dolby Atmos
Surround Sound
Surrounding Sound
Speaker Output RMS
50 W