| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Zebronics Drip Smartwatch (Black Strap, 43mm) | ₹ 1,499 |
| Zebronics Drip Smartwatch (Beige Strap, 43mm) | ₹ 1,599 |
| Zebronics Drip Smartwatch (Metal Black Strap, 43mm) | ₹ 1,999 |
| Zebronics Drip Smartwatch (Blue Strap, 43mm) | ₹ 1,999 |
| Zebronics Drip Smartwatch (Metal Silver Strap, 43mm) | ₹ 1,999 |
Zebronics Drip price in India starts from ₹ 1,599. The lowest price of Zebronics Drip is ₹ 1,599 at Amazon on 19th May 2026.
| Brand | Zebronics |
| Model | Drip |
| Price in India | ₹1,599 |
| Release date | 5th July 2022 |
| Model Name | ZEB-DRIP |
| Dial Colour | Black |
| Dial Shape | Round |
| Strap Colour | Black |
| Strap Material | Silicone |
| Touchscreen | 1.7-inch |
| Interchangeable Strap | Yes |
| Water Resistant | IP67 |
| Ideal For | Unisex |
| Width | 112mm |
| Height | 163mm |
| Thickness | 16mm |
| Weight (g) | 45.00 |
| Sensor | Heart Rate, SpO2, Blood Pressure, Sleep Tracker |
| Battery Life | 5 Days |
| Call Function | Yes |
| Compatible Operating System | Android, iOS |
| Display Size | 43mm |
| Calorie Count | Yes |
| Heart Rate Monitor | Yes |
| Date & Time Display | Yes |
| Other Fitness Features | Menstrual Tracker, 5 days data storage, Dual Menu UI, Meditative Breathing |
Zebronics Drip
₹1,599
YouTube’s Likeness Detection Tool Is Now Available to All Adult Creators
Vi Postpaid Users in India Can Choose New International Roaming Plans From Rs 649
Red Magic 11S Pro, Red Magic 11S Pro+ Launched With Snapdragon 8 Elite Gen 5 Leading Edition SoC: Price, Specifications