Kodak 50 inch 4K LED Smart TV (50CA7077) vs Samsung 32 Inch LED HD Ready TV (UA32H4100)
Kodak 50-inch 4K LED Smart TV (50CA7077)
vs
Samsung 32 Inch LED HD Ready TV (UA32H4100)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
50.00-inch
32.00-inch
Screen Type
LED
LED
OS
Android
Smart TV
Yes
No
Resolution Standard
4K
HD-Ready
general
Brand
Kodak
Samsung
Model
50-inch 4K LED Smart TV (50CA7077)
32 Inch LED HD Ready TV (UA32H4100)
Release date
March 1, 2020
Model Name
50CA7077
UA32H4100
Display Size
50 inch
32 inch
Screen Type
3D
No
Smart TV
Yes
Curve TV
Series
CA series
Launch Year
2020
Resolution Standard
4K
HD-Ready
Resolution (pixels)
1366x768
smart tv features
Number of Cores
quad-core
Graphic Processor
Mali 450
Supported App - Youtube
Supported App - Netflix
Supported App - Hotstar
Operating System Present
Android TV 9 Pie
Operating System
Android
RAM
1.75GB
Storage Capacity
8GB
connectivity features
No of HDMI Port
3
No of USB Port
2
Built In Wi-Fi
Analog Audio Input
audio features
Speaker Output RMS
30W
10 W
Number of Speakers
2
Speaker Type
2.0 Channel Speaker
power features
Power Consumption
48 W, 0.5 W (Standby)