LG 49 Inch LED Ultra HD (4K) TV (49UJ7700) vs LG 22 Inch LED Full HD TV (22LH480A PT)
LG 49 Inch LED Ultra HD (4K) TV (49UJ7700)
vs
LG 22 Inch LED Full HD TV (22LH480A-PT)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
49.00-inch
22.00-inch
Screen Type
LED
LED
Dimensions
43.3 x 25.2 x 2.4
65 x 39.8 x 12.4
OS
WebOS
Smart TV
Yes
Resolution Standard
4K
Full-HD
general
Brand
LG
LG
Model
49 Inch LED Ultra HD (4K) TV (49UJ7700)
22 Inch LED Full HD TV (22LH480A-PT)
Model Name
49UJ7700
22LH480A-PT
Display Size
49 inch
22 inch
Screen Type
Color
Silver
Black
Smart TV
Yes
Resolution Standard
4K
Full-HD
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)
43.3 x 25.2 x 2.4
65 x 39.8 x 12.4
Weight (without stand)
12.7Kg
4.89Kg
Width x Height x Depth (with stand)
43.3 x 27.6 x 9.2
Weight (with stand)
12.8Kg
connectivity features
No of HDMI Port
4
No of USB Port
2
Wi-Fi Type
Wi-Fi Direct
Component In (RGB Cable)
1
Composite In (Audio Video Cable)
1
audio features
Number of Speakers
Speaker System 2 Channel
Sound Technology
DTS Decoder DTS-HD
Surround Sound
Speaker Output RMS
20W
power features
Power Consumption
(Standby) Mode Less than 0.5W