Panasonic 28 Inch LED HD Ready TV (TH 28D400DX) vs Haier 32 Inch LED HD Ready TV (LE32B9000)
Panasonic 28 Inch LED HD Ready TV (TH-28D400DX)
vs
Haier 32 Inch LED HD Ready TV (LE32B9000)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
28.00-inch
32.00-inch
Screen Type
LED
LED
Dimensions
63.6 x 42.7 x 19.8 cm
Smart TV
No
No
Resolution Standard
HD-Ready
HD-Ready
general
Brand
Panasonic
Haier
Model
28 Inch LED HD Ready TV (TH-28D400DX)
32 Inch LED HD Ready TV (LE32B9000)
Model Name
TH-28D400DX
LE32B9000
Display Size
28 inch
32 inch
Screen Type
Color
Black
Black
Smart TV
Curve TV
Launch Year
2016
Resolution Standard
Resolution (pixels)
1366x768
1366x768
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)
63.6 x 42.7 x 19.8 cm
Weight (without stand)
5.1Kg
Weight (with stand)
Net Weight kg: 3.51
connectivity features
No of HDMI Port
1
No of USB Port
1
Built In Wi-Fi
Analog Audio Input
Yes
Headphone Jack
RF Connectivity Input
Component In (RGB Cable)
Component Video Y / Pb / Pr: 1
audio features
Number of Speakers
2
Speaker Output RMS
5 W x 2
16 W
power features
Power Consumption
45 W, 0.5 W (Standby)
60 W, 0.5 W (Standby)