Panasonic 32 Inch LED HD Ready TV (TH W32ES48DX) vs Haier 32 Inch LED HD Ready TV (L32C630)
Panasonic 32 Inch LED HD Ready TV (TH-W32ES48DX)
vs
Haier 32 Inch LED HD Ready TV (L32C630)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
32.00-inch
32.00-inch
Screen Type
LED
LED
Smart TV
Yes
No
Resolution Standard
HD-Ready
HD-Ready
Dimensions
577 x 170 x 427 mm
general
Brand
Panasonic
Haier
Model
32 Inch LED HD Ready TV (TH-W32ES48DX)
32 Inch LED HD Ready TV (L32C630)
Model Name
TH-W32ES48DX
L32C630
Display Size
32 inch
32 inch
Screen Type
Color
Black
3D
No
Smart TV
Yes
Curve TV
Launch Year
2017
Resolution Standard
Resolution (pixels)
1366x768
1366x768
connectivity features
No of HDMI Port
2
No of USB Port
2
Built In Wi-Fi
Analog Audio Input
Audio Out
1
RF Connectivity Input
1
Component In (RGB Cable)
audio features
Number of Speakers
Speaker Output RMS
20 W
16 W
power features
Power Consumption
50 W, 0.5 W (Standby)
remote control features
Touch Remote
video features
Refresh Rate (Hz)
100
Aspect Ratio
16:09
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)
577 x 170 x 427 mm
Weight (without stand)
6.04 Kg
Width x Height x Depth (with stand)
577 x 100 x 385 mm