Panasonic 32 Inch LED HD Ready TV (TH W32ES48DX) vs Intex 32 Inch LED HD Ready TV (INT3213)
Panasonic 32 Inch LED HD Ready TV (TH-W32ES48DX)
vs
Intex 32 Inch LED HD Ready TV (INT3213)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
32.00-inch
32.00-inch
Screen Type
LED
LED
Smart TV
Yes
No
Resolution Standard
HD-Ready
HD-Ready
general
Brand
Panasonic
Intex
Model
32 Inch LED HD Ready TV (TH-W32ES48DX)
32 Inch LED HD Ready TV (INT3213)
Model Name
TH-W32ES48DX
INT3213
Display Size
32 inch
32 inch
Screen Type
Color
Black
Black
3D
No
Smart TV
Yes
Curve TV
Launch Year
2017
Resolution Standard
Resolution (pixels)
1366x768
1920x1080
connectivity features
No of HDMI Port
2
No of USB Port
2
Built In Wi-Fi
Analog Audio Input
RF Connectivity Input
1
audio features
Number of Speakers
Speaker Output RMS
20 W
10 W
power features
Power Consumption
50 W, 0.5 W (Standby)
36 W, 1 W (Standby)