Panasonic 49 Inch LED Ultra HD (4K) TV (TH 49EX600D) vs Onida 32 Inch LED Full HD TV (LEO32AFWIN)
Panasonic 49 Inch LED Ultra HD (4K) TV (TH-49EX600D)
vs
Onida 32 Inch LED Full HD TV (LEO32AFWIN)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
49.00-inch
32.00-inch
Screen Type
LED
LED
Dimensions
1102 mm x 644 mm x 77 mm
Resolution Standard
4K
Full-HD
Smart TV
Yes
No
general
Brand
Panasonic
Onida
Model
49 Inch LED Ultra HD (4K) TV (TH-49EX600D)
32 Inch LED Full HD TV (LEO32AFWIN)
Model Name
TH-49EX600D
LEO32AFWIN
Display Size
49 inch
32 inch
Screen Type
Color
Black
Resolution (pixels)
3840x2160
1920x1080
Resolution Standard
4K
Full-HD
3D
No
Smart TV
Yes
Curve TV
Launch Year
2017
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)
1102 mm x 644 mm x 77 mm
Weight (without stand)
13 kg
Width x Height x Depth (with stand)
1102 mm x 699 mm x 351 mm
Weight (with stand)
14 kg
connectivity features
No of HDMI Port
3
No of USB Port
2
Built In Wi-Fi
Wi-Fi Type
Built-in Wi-Fi
Analog Audio Input
audio features
Number of Speakers
2
Speaker Output RMS
20 W
power features
Power Consumption
0.5 W (Standby)