Samsung 32 Inch LED HD TV (UA32N4300ARLXL N4300)
vs
CloudWalker 43 Inch LED Ultra HD (4K) TV (CLOUD 43SU)
Highlight Differences
32.00-inch
43.00-inch
Smart TV
No
Yes
Resolution Standard
HD-Ready
4K
Dimensions
972 mm x 565 mm x 92 mm
OS
Android
general
Brand
Samsung
CloudWalker
Model
32 Inch LED HD TV (UA32N4300ARLXL N4300)
43 Inch LED Ultra HD (4K) TV (CLOUD 43SU)
Model Name
UA32N4300ARLXL N4300
CLOUD 43SU
Display Size
32 inch
43 inch
Smart TV
No
Yes
Series
4
Cloud TV
Resolution Standard
HD-Ready
4K
Resolution (pixels)
3840x2160
Curve TV
Launch Year
2017
2
Wi-Fi Type
In-built Wi-Fi
Built In Wi-Fi
Ethernet (RJ45)
1
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)
972 mm x 565 mm x 92 mm
Weight (without stand)
7 kg
Width x Height x Depth (with stand)
970 mm x 616 mm x 206 mm
Weight (with stand)
8.5 KG
Stand Type
Table Top and Wall Mount
smart tv features
Number of Cores
dual-core
Processor
CPU - Cortex A53
Graphic Processor
GPU - Mali 720
RAM
1GB
Storage Capacity
8GB
Supported App - Youtube
Supported App - Netflix
Supported App - Hotstar
Operating System Present
Operating System
Android
Screen Mirroring
Speaker Type
Box Speakers
Sound Technology
Dolby Digital Sound
Surround Sound
Speaker Output RMS
10 W x 2
remote control features
Touch Remote
power features
Power Consumption
75 W, 0.5 W (Standby)