Sansui 32 Inch LED HD Ready TV (SKE32HH ZM) vs Haier 32 Inch LED HD Ready TV (L32C630)
Sansui 32 Inch LED HD Ready TV (SKE32HH-ZM)
vs
Haier 32 Inch LED HD Ready TV (L32C630)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
32.00-inch
32.00-inch
Screen Type
LED
LED
Smart TV
No
No
Resolution Standard
HD-Ready
HD-Ready
Dimensions
577 x 170 x 427 mm
general
Brand
Sansui
Haier
Model
32 Inch LED HD Ready TV (SKE32HH-ZM)
32 Inch LED HD Ready TV (L32C630)
Model Name
SKE32HH-ZM
L32C630
Display Size
32 inch
32 inch
Screen Type
Smart TV
Launch Year
2013
Resolution Standard
Resolution (pixels)
1366x768
1366x768
connectivity features
No of HDMI Port
1
No of USB Port
1
Analog Audio Input
Yes
Yes
Audio Out
RF Connectivity Input
Component In (RGB Cable)
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)
577 x 170 x 427 mm
Weight (without stand)
6.04 Kg
Width x Height x Depth (with stand)
577 x 100 x 385 mm
Weight (with stand)
7.04 Kg
audio features
Number of Speakers
2
Speaker Output RMS
16 W