Sony 32 Inch LED HD Ready TV (KLV 32W622F) vs Vu 50 Inch LED Full HD TV (50K160)
Sony 32 Inch LED HD Ready TV (KLV-32W622F)
vs
Vu 50 Inch LED Full HD TV (50K160)
Highlight Differences
32.00-inch
50.00-inch
Resolution Standard
HD-Ready
Full-HD
Dimensions
1118.8 mm x 648 mm x 80 mm
Sony
Vu
Model
32 Inch LED HD Ready TV (KLV-32W622F)
50 Inch LED Full HD TV (50K160)
Model Name
KLV-32W622F
50K160
Display Size
32 inch
50 inch
Screen Type
Color
Black
Black
3D
Launch Year
2018
Resolution Standard
HD-Ready
Full-HD
Resolution (pixels)
1366x768
1920x1080
1
Analog Audio Input
Component In (RGB Cable)
1 Component / Y Pb (Cb) Pr (Cr)
audio features
Number of Speakers
3
Speaker Output RMS
30 W
10 + 10 W
power features
Power Consumption
69 W, 0.5 W (Standby)
110 W, 0.1 W (Standby)
remote control features
Touch Remote
RF Capable
Battery Type
AAA
dimensions
Weight (without stand)
6.3 kg
16 kg
Width x Height x Depth (without stand)
1118.8 mm x 648 mm x 80 mm
Width x Height x Depth (with stand)
1118.8 mm x 698 mm x 245 mm