Videocon 24 Inch LED Full HD TV (VJY24) vs Haier 32 Inch LED HD Ready TV (LE32B9000)
Videocon 24 Inch LED Full HD TV (VJY24)
vs
Haier 32 Inch LED HD Ready TV (LE32B9000)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
24.00-inch
32.00-inch
Screen Type
LED
LED
Resolution Standard
Full-HD
HD-Ready
Smart TV
No
general
Brand
Videocon
Haier
Model
24 Inch LED Full HD TV (VJY24)
32 Inch LED HD Ready TV (LE32B9000)
Model Name
VJY24
LE32B9000
Display Size
24 inch
32 inch
Screen Type
Color
Black
Black
Resolution Standard
Full-HD
HD-Ready
Smart TV
No
Curve TV
Launch Year
2016
Resolution (pixels)
1366x768
connectivity features
No of HDMI Port
1
No of USB Port
1
Analog Audio Input
Yes
Built In Wi-Fi
Headphone Jack
RF Connectivity Input
Component In (RGB Cable)
Component Video Y / Pb / Pr: 1
power features
Power Consumption
45 Watts
60 W, 0.5 W (Standby)
video features
View Angle
Horizontal: 160 Degree, Vertical: 150 Degree
Aspect Ratio
16:09
Refresh Rate (Hz)
60
audio features
Number of Speakers
2
Speaker Output RMS
16 W