| Product Name | Price in India |
|---|---|
| HAVAI 20 L Tower Air Cooler (Opal, White & Dark Grey) | ₹ 6,380 |
HAVAI 20 L Tower Air Cooler (Opal) price in India starts from ₹ 6,380. The lowest price of HAVAI 20 L Tower Air Cooler (Opal) is ₹ 6,380 at Amazon on 8th May 2026.
| Brand | HAVAI |
| Model | 20 L Tower Air Cooler (Opal) |
| Price in India | ₹6,380 |
| Model Name | Opal |
| Colour | White & Dark Grey |
| Type | Tower |
| Cooling Media | Honeycomb Pads |
| Air Delivery | 1400 cfm |
| Air Throw Distance | 10 ft |
| Cooling Coverage Area | 150 sq.ft |
| Body Material | Acrylonitrile Butadiene Styrene |
| Castor Wheels | Yes |
| Number of Castor Wheels | 4 |
| Power Consumption - Heating | 230 W |
| Width x Height x Depth | 37 cm x 94 cm x 37 cm |
| Weight | 9 kg |
HAVAI 20 L Tower Air Cooler (Opal)
₹6,380
Vivo X500 Series Could Comprise at Least Three Models Recently Listed on IMEI Database
Resident Evil Requiem's Free Minigame Mode, Leon Must Die Forever, Is Now Available
Bumble to Kill Swipe, Replace It With Something ‘Revolutionary’: Report