| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Sony SRS XB-03 Wireless Portable Bluetooth Speaker (Blue) | ₹ 8,999 |
| Sony SRS XB-03 Wireless Portable Bluetooth Speaker (Black) | ₹ 10,990 |
Sony SRS XB-03 Wireless Bluetooth Speaker price in India starts from ₹ 8,999. The lowest price of Sony SRS XB-03 Wireless Bluetooth Speaker is ₹ 8,999 at Amazon on 18th May 2026.
| Brand | Sony |
| Model | SRS XB-03 Wireless Bluetooth Speaker |
| Price in India | ₹8,999 |
| Model Name | SRS XB-03 |
| Speaker Type | Mobile or Tablet or Laptop |
| Wired/Wireless | Wireless |
| Features | Bluetooth |
| Configuration | Stereo (2 Channel) |
| Memory Card Slot | No |
| Power Source | Battery |
| Power Output | 30W |
| Frequency Response | 20Hz-20000Hz |
| Impedance | 4 Ohms |
| Colour | Blue |
| Width | 211 |
| Height | 80 |
| Depth | 83 |
| Battery | Rechargeable battery |
| Battery Capacity | 8800 mAh |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Range | 10 meter |
| Compatible Devices | Mobile, Computer, Tablet |
| Audio Codec | SBC / AAC / LDAC |
Sony SRS XB-03 Wireless Bluetooth Speaker
₹8,999
YouTube’s Likeness Detection Tool Is Now Available to All Adult Creators
Vi Postpaid Users in India Can Choose New International Roaming Plans From Rs 649
Red Magic 11S Pro, Red Magic 11S Pro+ Launched With Snapdragon 8 Elite Gen 5 Leading Edition SoC: Price, Specifications