Haier 32 Inch LED HD Ready Smart TV (LE32W400UG)
vs
Micromax 32 Inch LED HD Ready Smart TV (32CANVAS5V)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
32.00-inch
Screen Type
LED
Dimensions
72.5 cm x 47.9 cm x 18.2 cm
Resolution Standard
HD-Ready
OS
Android
Smart TV
Yes
general
Brand
Haier
Model
32 Inch LED HD Ready Smart TV (LE32W400UG)
Model Name
LE32W400UG
Display Size
32 inch
Screen Type
LED
Color
Black
Resolution (pixels)
1366x768
Resolution Standard
HD-Ready
Smart TV
Yes
Launch Year
2024
Power Consumption Standby (W)
0.5
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)
72.5 cm x 47.9 cm x 18.2 cm
audio features
Number of Speakers
2
Surround Sound
Surrounding Sound
Speaker Output RMS
16 W
Supported Audio Formats
MP3, AAC
power features
Power Consumption
0.5 W (Standby)