| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Bosch 303 L Frost Free Triple Door 3 Star Refrigerators (CMC33K05NI, Smoky Steel) | ₹ 36,990 |
Bosch 303 L Frost Free Triple Door 3 Star Refrigerators (CMC33K05NI) price in India starts from ₹ 36,990. The lowest price of Bosch 303 L Frost Free Triple Door 3 Star Refrigerators (CMC33K05NI) is ₹ 36,990 at Flipkart on 2nd April 2026.
| Brand | Bosch |
| Model | 303 L Frost Free Triple Door 3 Star Refrigerators (CMC33K05NI) |
| Price in India | ₹36,990 |
| Model Name | CMC33K05NI |
| Door Type | Triple Door |
| Refrigerator Type | Top Freezer Refrigerator |
| Defrosting Type | Frost Free |
| Compressor Type | Vario Inverter Compressor |
| Capacity | 303 L |
| Number of Doors | 3 |
| Star Rating | 3 Star |
| Toughened Glass | No |
| Built-in Stabilizer | No |
| Dimensions (mm) | 175.00 x 67.00 x 0.00 |
| Depth | 68 cm |
| Weight | 70.8 kg |
| Power Requirement | AC 230V, 50Hz |
| Warranty Summary | 1 Year Warranty on Product. |
Bosch 303 L Frost Free Triple Door 3 Star Refrigerators (CMC33K05NI)
₹36,990
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM