| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Wybor 100 L Desert Air Cooler (King Kong, Grey) | ₹ 13,999 |
Wybor 100 L Desert Air Cooler (King Kong) price in India starts from ₹ 13,999. The lowest price of Wybor 100 L Desert Air Cooler (King Kong) is ₹ 13,999 at Flipkart on 1st April 2026.
| Brand | Wybor |
| Model | 100 L Desert Air Cooler (King Kong) |
| Price in India | ₹13,999 |
| Model Name | King Kong |
| Colour | Grey |
| Type | Desert |
| Number of Speeds | 3 |
| Blower/Fan | Fan |
| Capacity | 100 L |
| Cooling and Heating | Yes |
| Remote Support | No |
| Air Throw Distance | 40 ft |
| Body Material | Engineering Plastic |
| Ice Chamber | Yes |
| Number of Fan Blades | 4 |
| Auto Louver Movement | Yes |
| Empty Tank Alarm | No |
| Water Level Indicator | Yes |
| Overflow Indicator | Yes |
| Power Requirement | 230V, 50Hz |
| Power Consumption - Heating | 170 W |
| Width x Height x Depth | 48 cm x 25 cm x 63 cm |
| Warranty Summary | 1 Year Brand Warranty |
Wybor 100 L Desert Air Cooler (King Kong)
₹13,999
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM