Intex 32 Inch LED Full HD TV (LED SH3204) vs Haier 32 Inch LED HD Ready TV (LE32B9000)
Intex 32 Inch LED Full HD TV (LED-SH3204)
vs
Haier 32 Inch LED HD Ready TV (LE32B9000)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
32.00-inch
32.00-inch
Screen Type
LED
LED
Smart TV
Yes
No
Resolution Standard
Full-HD
HD-Ready
general
Brand
Intex
Haier
Model
32 Inch LED Full HD TV (LED-SH3204)
32 Inch LED HD Ready TV (LE32B9000)
Model Name
LED-SH3204
LE32B9000
Display Size
32 inch
32 inch
Screen Type
Color
Black
Black
Smart TV
Yes
No
Resolution Standard
Full-HD
HD-Ready
Curve TV
Launch Year
2016
Resolution (pixels)
1366x768
connectivity features
No of HDMI Port
2
No of USB Port
2
Analog Audio Input
1
Built In Wi-Fi
Headphone Jack
1
RF Connectivity Input
Component In (RGB Cable)
Component Video Y / Pb / Pr: 1
dimensions
Weight (without stand)
4530
Weight (with stand)
Net Weight kg: 3.51
video features
Contrast Ratio
Mega
Supported Video Formats
Avi/mp4/mpeg
Aspect Ratio
Refresh Rate (Hz)
60
audio features
Number of Speakers
Speaker Output RMS
16 W
power features
Power Consumption
60 W, 0.5 W (Standby)