Kodak 50 inch 4K LED Smart TV (50CA7077) vs Intex 43 Inch LED Full HD TV (LED G4301)
Kodak 50-inch 4K LED Smart TV (50CA7077)
vs
Intex 43 Inch LED Full HD TV (LED-G4301)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
50.00-inch
43.00-inch
Screen Type
LED
LED
OS
Android
Smart TV
Yes
No
Resolution Standard
4K
Full-HD
general
Brand
Kodak
Intex
Model
50-inch 4K LED Smart TV (50CA7077)
43 Inch LED Full HD TV (LED-G4301)
Release date
March 1, 2020
Model Name
50CA7077
LED-G4301
Display Size
50 inch
43 inch
Screen Type
3D
No
Smart TV
Yes
Curve TV
Series
CA series
Launch Year
2020
Resolution Standard
4K
Full-HD
smart tv features
Number of Cores
quad-core
Graphic Processor
Mali 450
Supported App - Youtube
Supported App - Netflix
Supported App - Hotstar
Operating System Present
Android TV 9 Pie
Operating System
Android
RAM
1.75GB
Storage Capacity
8GB
connectivity features
No of HDMI Port
3
No of USB Port
2
Built In Wi-Fi
Analog Audio Input
audio features
Speaker Output RMS
30W