Toshiba C350 vs Kodak 50 inch 4K LED Smart TV (50CA7077)
Toshiba C350
vs
Kodak 50-inch 4K LED Smart TV (50CA7077)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
Toshiba C350
key specs
Display
43.00-inch
50.00-inch
Resolution Standard
4K
4K
Smart TV
Yes
Yes
Screen Type
LED
OS
Android
general
Brand
Toshiba
Kodak
Model
C350
50-inch 4K LED Smart TV (50CA7077)
Release date
July 22, 2022
March 1, 2020
Model Name
43C350LP
50CA7077
Display Size
43 inch
50 inch
Resolution (pixels)
3840x2160
Resolution Standard
Smart TV
Launch Year
2022
Screen Type
LED
3D
No
Curve TV
No
Series
CA series
connectivity features
No of HDMI Port
3
No of USB Port
2
Wi-Fi Supported
Built In Wi-Fi
dimensions
Weight (without stand)
7.2kg
audio features
Sound Technology
Dolby Atmos
Speaker Output RMS
30W