LG 22 Inch LED Full HD TV (22LH480A PT) vs LG 22 Inch LED Full HD TV (22LH460A PT)
LG 22 Inch LED Full HD TV (22LH480A-PT)
vs
LG 22 Inch LED Full HD TV (22LH460A-PT)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
22.00-inch
22.00-inch
Screen Type
LED
LED
Dimensions
65 x 39.8 x 12.4
Resolution Standard
Full-HD
Full-HD
general
Brand
LG
LG
Model
22 Inch LED Full HD TV (22LH480A-PT)
22 Inch LED Full HD TV (22LH460A-PT)
Model Name
22LH480A-PT
22LH460A-PT
Display Size
22 inch
22 inch
Screen Type
Color
Black
Black
Resolution Standard
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)
65 x 39.8 x 12.4
Weight (without stand)
4.89Kg
2.9Kg
Weight (with stand)
3Kg
connectivity features
No of HDMI Port
2
No of USB Port
1
Analog Audio Input
Yes
Component In (RGB Cable)
1
audio features
Number of Speakers
2.0Ch Speaker
Speaker Output RMS
10W
Supported Audio Formats
AC3(Dolby Digital), AAC, MPEG, MP3, PCM
power features
Power Consumption
0.3W