LG 22 Inch LED Full HD TV (22MN47A) vs LG 22 Inch LED Full HD TV (22LH480A PT)
LG 22 Inch LED Full HD TV (22MN47A)
vs
LG 22 Inch LED Full HD TV (22LH480A-PT)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
22.00-inch
22.00-inch
Screen Type
LED
LED
Dimensions
507.6 x 316.5 x 53.1
65 x 39.8 x 12.4
Smart TV
No
Resolution Standard
Full-HD
Full-HD
general
Brand
LG
LG
Model
22 Inch LED Full HD TV (22MN47A)
22 Inch LED Full HD TV (22LH480A-PT)
Model Name
22MN47A
22LH480A-PT
Display Size
22 inch
22 inch
Screen Type
Color
Black
Black
3D
No
Smart TV
Curve TV
Resolution Standard
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)
507.6 x 316.5 x 53.1
65 x 39.8 x 12.4
Weight (without stand)
2.9Kg
4.89Kg
Width x Height x Depth (with stand)
507.6 x 359.3 x 140.6
Weight (with stand)
3.1Kg
connectivity features
No of HDMI Port
1
No of USB Port
1
PC D-sub
Yes
Composite In (Audio Video Cable)
1 x Composite Video Input
audio features
Number of Speakers
2.0Ch Speaker
Speaker Type
Stereo speakers
Speaker Output RMS
10W
power features
Power Consumption
28 W