Lloyd 43 Inch LED Full HD TV (L43FYK) vs Sony 24 Inch LED WXGA TV (KLV 24P412C)
Lloyd 43 Inch LED Full HD TV (L43FYK)
vs
Sony 24 Inch LED WXGA TV (KLV-24P412C)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
43.00-inch
24.00-inch
Screen Type
LED
LED
Smart TV
No
No
Resolution Standard
Full-HD
HD-Ready
Dimensions
Approx. 558 x 341 x 65 (45) mm
general
Brand
Lloyd
Sony
Model
43 Inch LED Full HD TV (L43FYK)
24 Inch LED WXGA TV (KLV-24P412C)
Model Name
L43FYK
KLV-24P412C
Display Size
43 inch
24 inch
Screen Type
Color
Black
Black
Smart TV
Resolution Standard
Full-HD
HD-Ready
Resolution (pixels)
1920x1080
1366x768
Launch Year
2015
connectivity features
No of HDMI Port
2
No of USB Port
2
Analog Audio Input
Yes
Yes
Component In (RGB Cable)
Component Video (Y / Pb / Pr) Inputs 1 (Bottom Hybrid with Composite)
PC Audio In
Audio Out
1 (down/Hybrid with HP)
Composite In (Audio Video Cable)
1 (Bottom Hybrid with Component)
video features
Contrast Ratio
10000000:1 (Dynamic)
View Angle
Horizontal: 178 Degree, Vertical: 178 Degree
Aspect Ratio
16:09
Supported Video Formats
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)
Approx. 558 x 341 x 65 (45) mm
Weight (without stand)
Approx. 4 Kg
Width x Height x Depth (with stand)
Approx. 558 x 367 x 147 mm
Weight (with stand)
Approx. 4.2 Kg
audio features
Number of Speakers
Speaker Type
Type: Open Baffle, Configuration: 2 Ch, Full range (106 x 44.5 mm) x 2
Sound Technology
Dolby Digital
Speaker Output RMS
20 W