Onida 32 Inch LED HD Ready Smart TV (32HAG 2) vs Panasonic 28 Inch LED HD Ready TV (TH 28D400DX)
Onida 32 Inch LED HD Ready Smart TV (32HAG-2)
vs
Panasonic 28 Inch LED HD Ready TV (TH-28D400DX)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
32.00-inch
28.00-inch
Screen Type
LED
LED
Dimensions
72.8 cm x 42.51 cm x 8.7 cm
63.6 x 42.7 x 19.8 cm
Resolution Standard
HD-Ready
HD-Ready
Smart TV
Yes
No
general
Brand
Onida
Panasonic
Model
32 Inch LED HD Ready Smart TV (32HAG-2)
28 Inch LED HD Ready TV (TH-28D400DX)
Model Name
32HAG-2
TH-28D400DX
Display Size
32 inch
28 inch
Screen Type
Color
Black
Black
Resolution (pixels)
1366x768
1366x768
Resolution Standard
Smart TV
Yes
No
Launch Year
2025
Curve TV
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)
72.8 cm x 42.51 cm x 8.7 cm
63.6 x 42.7 x 19.8 cm
Weight (without stand)
3.9 kg
5.1Kg
Width x Height x Depth (with stand)
72.8 cm x 47.74 cm x 20.6 cm
connectivity features
No of HDMI Port
3
No of USB Port
2
Wi-Fi Supported
Built In Wi-Fi
Analog Audio Input
video features
Brightness
250
Contrast Ratio
3000:1
View Angle
178
Aspect Ratio
16:9
Refresh Rate (Hz)
60
audio features
Number of Speakers
2
Surround Sound
Dolby Audio
Speaker Output RMS
20
5 W x 2
power features
Power Consumption
55 W
45 W, 0.5 W (Standby)
Other Power Features
250V