Panasonic 28 Inch LED HD Ready TV (TH 28D400DX) vs Lloyd 32 Inch LED Full HD TV (L32FBC)
Panasonic 28 Inch LED HD Ready TV (TH-28D400DX)
vs
Lloyd 32 Inch LED Full HD TV (L32FBC)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
28.00-inch
32.00-inch
Screen Type
LED
LED
Dimensions
63.6 x 42.7 x 19.8 cm
Smart TV
No
No
Resolution Standard
HD-Ready
Full-HD
general
Brand
Panasonic
Lloyd
Model
28 Inch LED HD Ready TV (TH-28D400DX)
32 Inch LED Full HD TV (L32FBC)
Model Name
TH-28D400DX
L32FBC
Display Size
28 inch
32 inch
Screen Type
Color
Black
Black
Smart TV
Curve TV
Launch Year
2016
Resolution Standard
HD-Ready
Full-HD
Resolution (pixels)
1366x768
1920x1080
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)
63.6 x 42.7 x 19.8 cm
Weight (without stand)
5.1Kg
connectivity features
No of HDMI Port
1
No of USB Port
1
Built In Wi-Fi
Analog Audio Input
Yes
audio features
Number of Speakers
2
Speaker Output RMS
5 W x 2
16 W
power features
Power Consumption
45 W, 0.5 W (Standby)
55 W, 0.5 W (Standby)
remote control features
Touch Remote
video features
Refresh Rate (Hz)
100
Popular TV Brands
Aisen
Akai
AOC
Belco
Blackox
Blaupunkt
BPL
Candes
CloudWalker
Croma
Daiwa
Elogy
Haier
Hisense
Hitachi
Huawei
Hyundai
I Grasp
iFFalcon
Intex
JVC
Kevin
Kodak
Koryo
LG
Lloyd
Maser
Mi
Micromax
Mitashi
Motorola
Nacson
Noble
Nokia
NU
OG Heavy Duty
OnePlus
Onida
Panasonic
Philips
Polaroid
Redmi
Samsung
Sansui
Sanyo
Sharp
Shinco
Sony
SVL
TCL
Thomson
Toshiba
Truvison
Videocon
Vu
Weston
Wybor
Xiaomi
Advertisement
TRENDING
Lenovo Legion Y70 (2026) Key Specifications Revealed Ahead of Launch
Amazon Great Summer Sale 2026: Best Deals on Bluetooth Speakers
Samsung Galaxy Z Fold 8 Wide Leak Hints at This Dual Rear Camera Setup
Oppo Reno 16F 5G Appears on GCF Database Ahead of Expected Global Launch