Panasonic TH 32JS650 vs Panasonic 28 Inch LED HD Ready TV (TH 28D400DX)
Panasonic TH-32JS650
vs
Panasonic 28 Inch LED HD Ready TV (TH-28D400DX)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
Panasonic TH-32JS650
key specs
Display
32.00-inch
28.00-inch
Resolution Standard
HD-Ready
HD-Ready
OS
Android
Smart TV
Yes
No
Screen Type
LED
Dimensions
63.6 x 42.7 x 19.8 cm
general
Brand
Panasonic
Panasonic
Model
TH-32JS650
28 Inch LED HD Ready TV (TH-28D400DX)
Release date
July 6, 2021
Model Name
TH-32JS650
TH-28D400DX
Display Size
32 inch
28 inch
Color
Black
Black
Resolution Standard
3D
No
Smart TV
Yes
Curve TV
Series
JS series
Launch Year
2021
Screen Type
LED
Resolution (pixels)
1366x768
connectivity features
No of HDMI Port
2
No of USB Port
2
Built In Wi-Fi
Wi-Fi Supported
Headphone Jack
Analog Audio Input
video features
Picture Engine
Vivid Digital Pro
Aspect Ratio
16:9
Refresh Rate (Hz)
100
audio features
Sound Technology
Audio Booster +
Speaker Output RMS
20W
5 W x 2
Number of Speakers
remote control features
Voice Remote
Remote Control Connectivity Standard
Bluetooth
Touch Remote
smart tv features
Storage Capacity
8GB
Supported App - Youtube
Supported App - Netflix
Supported App - Hotstar
Supported App - Amazon Prime Video
Operating System Present
Android TV 9
Operating System
Android
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)
63.6 x 42.7 x 19.8 cm
Weight (without stand)
5.1Kg
power features
Power Consumption
45 W, 0.5 W (Standby)