Salora 39 Inch LED HD Ready TV (SLV 4391) vs Lloyd 32 Inch LED HD Ready TV (GL32H0B0CF)
Salora 39 Inch LED HD Ready TV (SLV-4391)
vs
Lloyd 32 Inch LED HD Ready TV (GL32H0B0CF)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
39.00-inch
32.00-inch
Screen Type
LED
LED
Resolution Standard
HD-Ready
HD-Ready
Dimensions
731 mm x 434.87 mm x 68.5 mm
Smart TV
No
general
Brand
Salora
Lloyd
Model
39 Inch LED HD Ready TV (SLV-4391)
32 Inch LED HD Ready TV (GL32H0B0CF)
Model Name
SLV-4391
GL32H0B0CF
Display Size
39 inch
32 inch
Screen Type
Color
Black
Black
Resolution Standard
Resolution (pixels)
1366x768
1366x768
3D
No
Smart TV
Curve TV
Launch Year
2016
connectivity features
No of HDMI Port
2
No of USB Port
2
Analog Audio Input
Yes
Built In Wi-Fi
RF Connectivity Input
1
video features
Brightness
250 cd/mAᄇ
350 nits
Contrast Ratio
Dynamic Static
View Angle
178 degree
Refresh Rate (Hz)
50
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)
731 mm x 434.87 mm x 68.5 mm
Weight (with stand)
Gross Weight: 5.5 kg
audio features
Number of Speakers
Speaker Output RMS
16 W
power features
Power Consumption
43.8 W, 0.27 W (Standby)