| Model | 43 Inch LED Ultra HD (4K) TV (43S6575) | 20 Inch LED HD Ready TV (20B22HD-A) |
| Model Name | 43S6575 | 20B22HD-A |
| Display Size | 43 inch | 20 inch |
| Screen Type | LED | LED |
| Color | Black | Black |
| 3D | No | - |
| Smart TV | Yes | No |
| Curve TV | No | - |
| Launch Year | 2017 | 2014 |
| Resolution Standard | 4K | HD-Ready |
| Resolution (pixels) | 3840x2160 | 1366x768 |
| dimensions |
| Width x Height x Depth (without stand) | 966 mm x 565 mm x 79 mm | 532 mm x 337 mm x 44.5 mm |
| Weight (without stand) | 10.1 kg | 3.7 kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 966 mm x 601 mm x 206 mm | 532 mm x 376 mm x 186.2 mm |
| Weight (with stand) | 200 x 200 mm, Wall Mount Screw Thread | - |
| Stand Type | Tabletop | - |
| connectivity features |
| No of HDMI Port | 4 | 1 |
| No of USB Port | 3 | 1 |
| Wi-Fi Type | IEEE 802.11 b, g, n, ac | - |
| Built In Wi-Fi | Yes | - |
| Ethernet (RJ45) | 1 | - |
| PC D-sub | Yes | - |
| Digital Audio Output | No | Yes |
| Analog Audio Input | Yes | - |
| RF Connectivity Input | RF Input: 1 | 1 |
| Component In (RGB Cable) | Component or Y Pb Cb Pr Cr Input: 1 | 1 |
| Composite In (Audio Video Cable) | - | 1 |
| audio features |
| Number of Speakers | 2 | 2.0 Ch Speaker |
| Speaker Type | Tweeter, Midrange | - |
| Sound Technology | Dolby Digital, dbx-tv | SRS Sound System |
| Speaker Output RMS | 20 W | 20 W |
| power features |
| Power Consumption | 75 W, 1 W (Standby) | 30 W, 1 W (Standby) |