| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Godrej 7.2 kg Semi Automatic Top Load Washing Machine (GWS 7202 PPI, Maroon & white) | ₹ 18,000 |
Godrej 7.2 kg Semi Automatic Top Load Washing Machine (GWS 7202 PPI) price in India starts from ₹ 18,000. The lowest price of Godrej 7.2 kg Semi Automatic Top Load Washing Machine (GWS 7202 PPI) is ₹ 18,000 at Amazon on 2nd April 2026.
| Brand | Godrej |
| Model | 7.2 kg Semi Automatic Top Load Washing Machine (GWS 7202 PPI) |
| Price in India | ₹18,000 |
| Model Name | GWS 7202 PPI |
| Type | Top Load |
| Function Type | Semi Automatic |
| Colours | Maroon & white |
| Dimensions (mm) | 95.00 x 82.30 x 0.00 |
| Depth | 48.4 cm |
| Washing Capacity | 7.2 kg |
| Spin Only | Yes |
| Display Features | Yes |
| Lint Filter | Yes |
| Warranty Summary | 2 Years Manufacturer Warranty |
Godrej 7.2 kg Semi Automatic Top Load Washing Machine (GWS 7202 PPI)
₹18,000
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM