| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Haier 320 L Frost Free Double Door 3 Star Refrigerator (HRB-3404PSL-R, Silver Liana) | ₹ 34,500 |
Haier 320 L Frost Free Double Door 3 Star Refrigerator (HRB-3404PSL-R) price in India starts from ₹ 34,500. The lowest price of Haier 320 L Frost Free Double Door 3 Star Refrigerator (HRB-3404PSL-R) is ₹ 34,500 at Amazon on 2nd April 2026.
| Brand | Haier |
| Model | 320 L Frost Free Double Door 3 Star Refrigerator (HRB-3404PSL-R) |
| Price in India | ₹34,500 |
| Model Name | HRB-3404PSL-R |
| Door Type | Double Door |
| Refrigerator Type | Bottom Freezer Refrigerator |
| Defrosting Type | Frost Free |
| Compressor Type | Full DC Inverter Compressor |
| Capacity | 320 L |
| Colours | Silver Liana |
| Number of Doors | 2 |
| Star Rating | 3 Star |
| Coolpad | No |
| Toughened Glass | Yes |
| Built-in Stabilizer | No |
| Dimensions (mm) | 1601.00 x 595.00 x 0.00 |
| Depth | 642 mm |
| Weight | 62.00 kg |
| Power Requirement | AC 220 - 240 V, 50 Hz |
| Shelf Material | Toughened Glass Shelves |
| Door Finish | VCM |
| Door Lock | Yes |
| Water & Ice Dispenser | Yes |
| Technology Used | No Frost Cooling Technology, BMR Technology, 1 Hour Icing Technology |
| Other Features | Control System: Electronic, Lighting System: Top LED, Super Cool Function, Super Freeze Function, 1 HIT 1 Hour Icing Technology Freshness Solution, Golden Ratio Design |
| Warranty Summary | 1 Year Comprehensive and 9 Years on Compressor |
Haier 320 L Frost Free Double Door 3 Star Refrigerator (HRB-3404PSL-R)
₹34,500
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM