| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Haier 358 L Frost Free Double Door Top Mount 3 Star Refrigerator (HEF 363MB P, Blue & Black) | ₹ 32,299 |
Haier 358 L Frost Free Double Door Top Mount 3 Star Refrigerator (HEF 363MB P) price in India starts from ₹ 32,299. The lowest price of Haier 358 L Frost Free Double Door Top Mount 3 Star Refrigerator (HEF 363MB P) is ₹ 32,299 at Flipkart on 2nd April 2026.
| Brand | Haier |
| Model | 358 L Frost Free Double Door Top Mount 3 Star Refrigerator (HEF 363MB P) |
| Price in India | ₹32,299 |
| Model Name | HEF 363MB P |
| Door Type | Double Door Top Mount |
| Refrigerator Type | Top Mount |
| Defrosting Type | Frost Free |
| Compressor Type | Normal Compressor |
| Capacity | 358 L |
| Colours | Blue & Black |
| Number of Doors | 2 |
| Star Rating | 3 Star |
| Coolpad | No |
| Toughened Glass | Yes |
| Built-in Stabilizer | Yes |
| Dimensions (mm) | 1730.00 x 623.00 x 0.00 |
| Depth | 665 mm |
| Weight | 64 kg |
| Convertible Refrigerator | Yes |
| Power Requirement | AC 230V, 50Hz |
| Stabilizer Required | No |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Door Finish | Matte |
| Gasket Type | Anti-Fungal Gasket |
| Removable Gasket | Yes |
| Door Lock | No |
| Door Alarm | No |
| Water & Ice Dispenser | No |
| Deodorizer | No |
| Warranty Summary | 2 Years Warranty on Product and 10 Years Warranty on Compressor |
Haier 358 L Frost Free Double Door Top Mount 3 Star Refrigerator (HEF 363MB P)
₹32,299
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM