| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Panasonic 335 L Frost Free Double Door 3 Star Refrigerator (NRFBG34VSS3, Shining Silver) | ₹ 30,990 |
Panasonic 335 L Frost Free Double Door 3 Star Refrigerator (NRFBG34VSS3) price in India starts from ₹ 30,990. The lowest price of Panasonic 335 L Frost Free Double Door 3 Star Refrigerator (NRFBG34VSS3) is ₹ 30,990 at Flipkart on 4th April 2026.
| Brand | Panasonic |
| Model | 335 L Frost Free Double Door 3 Star Refrigerator (NRFBG34VSS3) |
| Price in India | ₹30,990 |
| Door Type | Double Door |
| Defrosting Type | Frost Free |
| Compressor Type | Inverter Compressor |
| Capacity | 335 L |
| Colours | |
| Number of Doors | 2 |
| Star Rating | 3 Star |
| Coolpad | No |
| Toughened Glass | Yes |
| Builtin Stabilizer | Yes |
| Dimensions (mm) | 1747.00 x 600.00 x 0.00 |
| Depth | 681 mm |
| Weight | 62.00 kg |
| Model Name | NRFBG34VSS3 |
| Air Flow Type | |
| Temperature Control | |
| Express Freezing | |
| Moisture Control | |
| Convertible Refrigerator | No |
| Power Consumption | 249 W |
| Power Requirement | |
| Stabilizer Required | |
| Other Power Features |
| Shelf Material | |
| Door Finish | |
| Display Type | |
| Handle type |
| Gasket Type | |
| Removable Gasket | |
| Door Lock | |
| Door Alarm | |
| Water Ice Dispenser | |
| Clock | |
| Deodorizer | |
| Removable Rack | |
| Flexible Rack | |
| Technology Used | |
| Other Features | Smart Inverter Technology, Extra 20% of Space, 35L Storage Vegetable Box, Supported by AG Clean Technology, Maintains Optimum Temperature, 40% of Less Electricity Consumption |
| Warranty Summary | 1 Year Warranty on Product and 10 Years Warranty on Compressor from Panasonic |
Panasonic 335 L Frost Free Double Door 3 Star Refrigerator (NRFBG34VSS3)
₹30,990
Redmi K Pad 2, New Redmi Laptops Tipped to Launch Alongside Redmi K90 Ultra