| Brand | Philips |
| Model | SPA-70/94 Wireless Bluetooth Speaker |
| Model Name | SPA-70/94 |
| Speaker Type | Mobile or Tablet or Laptop |
| Wired/Wireless | Wireless |
| Features | Bluetooth |
| Configuration | Stereo (2 Channel) |
| Power Source | Battery |
| Power Output | 3W |
| Colour | Black |
| Width | 190 |
| Height | 80 |
| Depth | 158 |
| Bluetooth | Yes |
| Headphone Jack | Yes |
| Connector Type | 3.5 mm Audio Input |
| Compatible Devices | Computer, Laptops |
| Signal to Noise Ratio | 70 dB |
| Controls | Volume Control |
| Remote Control Support | No |
Philips SPA-70/94 Wireless Bluetooth Speaker
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM