| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Bosch 364 L Frost Free Triple Door Refrigerator (CMC36WT5NI, Candy Red) | ₹ 54,990 |
Bosch 364 L Frost Free Triple Door Refrigerator (CMC36WT5NI) price in India starts from ₹ 54,990. The lowest price of Bosch 364 L Frost Free Triple Door Refrigerator (CMC36WT5NI) is ₹ 54,990 at Amazon on 2nd April 2026.
| Brand | Bosch |
| Model | 364 L Frost Free Triple Door Refrigerator (CMC36WT5NI) |
| Price in India | ₹54,990 |
| Model Name | CMC36WT5NI |
| Door Type | Triple Door |
| Refrigerator Type | Top Mount |
| Defrosting Type | Frost Free |
| Compressor Type | Vario Inverter Compressor |
| Capacity | 364 L |
| Colours | Candy Red |
| Number of Doors | 3 |
| Toughened Glass | No |
| Built-in Stabilizer | No |
| Dimensions (mm) | 187.00 x 67.00 x 0.00 |
| Depth | 68 cm |
| Weight | 72.61 kg |
| Air Flow Type | Multi Air Flow |
| Power Requirement | AC 220V, 50Hz |
| Warranty Summary | 1 Year on Product |
Bosch 364 L Frost Free Triple Door Refrigerator (CMC36WT5NI)
₹54,990
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM