| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Koryo 584 L Frost Free Side by Side 4 Star Refrigerator (KSBS605GLD, Gold) | ₹ 54,990 |
Koryo 584 L Frost Free Side by Side 4 Star Refrigerator (KSBS605GLD) price in India starts from ₹ 54,990. The lowest price of Koryo 584 L Frost Free Side by Side 4 Star Refrigerator (KSBS605GLD) is ₹ 54,990 at Amazon on 1st April 2026.
| Brand | Koryo |
| Model | 584 L Frost Free Side by Side 4 Star Refrigerator (KSBS605GLD) |
| Price in India | ₹54,990 |
| Model Name | KSBS605GLD |
| Door Type | Side by Side |
| Refrigerator Type | Side by Side Refrigerator |
| Defrosting Type | Frost Free |
| Compressor Type | Reciprocatory Compressor |
| Capacity | 584 L |
| Colours | Gold |
| Number of Doors | 2 |
| Coolpad | No |
| Toughened Glass | Yes |
| Built-in Stabilizer | No |
| Dimensions (mm) | 178.00 x 89.00 x 0.00 |
| Depth | 74 mm |
| Weight | 80.00 kg |
| Star Rating | 4 Star |
| Power Consumption | 175 W |
| Water & Ice Dispenser | Yes |
| Warranty Summary | 1 Year on Total product and additional 4 years on Compressor |
Koryo 584 L Frost Free Side by Side 4 Star Refrigerator (KSBS605GLD)
₹54,990
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM