| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Godrej 99 L Direct Cool Single Door 1 Star Refrigerators (RD CHAMP 114A 13 WRF, Grey) | ₹ 11,482 |
Godrej 99 L Direct Cool Single Door 1 Star Refrigerators (RD CHAMP 114A 13 WRF) price in India starts from ₹ 11,482. The lowest price of Godrej 99 L Direct Cool Single Door 1 Star Refrigerators (RD CHAMP 114A 13 WRF) is ₹ 11,482 at Flipkart on 2nd April 2026.
| Brand | Godrej |
| Model | 99 L Direct Cool Single Door 1 Star Refrigerators (RD CHAMP 114A 13 WRF) |
| Price in India | ₹11,482 |
| Model Name | RD CHAMP 114A 13 WRF |
| Door Type | Single Door |
| Defrosting Type | Direct Cool |
| Compressor Type | ROTRY |
| Capacity | 99 L |
| Number of Doors | 1 |
| Star Rating | 1 Star |
| Toughened Glass | Yes |
| Dimensions (mm) | 85.00 x 48.00 x 0.00 |
| Depth | 56 cm |
| Weight | 24 kg |
| Power Requirement | AC 230V, 50Hz |
| Warranty Summary | 1 Year Warranty. |
Godrej 99 L Direct Cool Single Door 1 Star Refrigerators (RD CHAMP 114A 13 WRF)
₹11,482
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM