| Product Name | Price in India |
|---|---|
| Whirlpool 327 L Frost Free Double Door 3 Star Refrigerators (NET32734IAQGC1E, Illusia Steel) | ₹ 34,490 |
Whirlpool 327 L Frost Free Double Door 3 Star Refrigerators (NET32734IAQGC1E) price in India starts from ₹ 34,490. The lowest price of Whirlpool 327 L Frost Free Double Door 3 Star Refrigerators (NET32734IAQGC1E) is ₹ 34,490 at Amazon on 1st April 2026.
| Brand | Whirlpool |
| Model | 327 L Frost Free Double Door 3 Star Refrigerators (NET32734IAQGC1E) |
| Price in India | ₹34,490 |
| Model Name | NET32734IAQGC1E |
| Door Type | Double Door |
| Refrigerator Type | Top Freezer Refrigerator |
| Defrosting Type | Frost Free |
| Compressor Type | Inverter Compressor |
| Capacity | 327 L |
| Colours | Illusia Steel |
| Number of Doors | 2 |
| Star Rating | 3 Star |
| Coolpad | No |
| Toughened Glass | Yes |
| Built-in Stabilizer | Yes |
| Dimensions (mm) | 175.10 x 61.50 x 0.00 |
| Depth | 71.8 cm |
| Weight | 59 kg |
| Convertible Refrigerator | Yes |
| Power Requirement | AC 230V, 50Hz |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Display Type | LED |
| Door Lock | Yes |
| Warranty Summary | 1 Year product warranty & 10 Year compressor |
Whirlpool 327 L Frost Free Double Door 3 Star Refrigerators (NET32734IAQGC1E)
₹34,490
Axis Bank Introduces Aadhaar Face Authentication: How to Update Your Axis Bank Mobile Number
Meghalaya Government Signs MoU With Starlink to Boost Connectivity in Region and Reduce Digital Divide
Samsung Galaxy A27 5G Visits Geekbench With Older Snapdragon 6 Gen 3 Chip, 6GB RAM