Lloyd 32 Inch LED HD Ready TV (L32BC) vs Panasonic 28 Inch LED HD Ready TV (TH 28D400DX)
Lloyd 32 Inch LED HD Ready TV (L32BC)
vs
Panasonic 28 Inch LED HD Ready TV (TH-28D400DX)
comparison
Show Only Differences
Highlight Differences
key specs
Display
32.00-inch
28.00-inch
Screen Type
LED
LED
Dimensions
731 mm x 434.87 mm x 68.5 mm
63.6 x 42.7 x 19.8 cm
Smart TV
No
No
Resolution Standard
HD-Ready
HD-Ready
general
Brand
Lloyd
Panasonic
Model
32 Inch LED HD Ready TV (L32BC)
28 Inch LED HD Ready TV (TH-28D400DX)
Model Name
L32BC
TH-28D400DX
Display Size
32 inch
28 inch
Screen Type
Color
Black
Black
Smart TV
Curve TV
Launch Year
2016
Resolution Standard
Resolution (pixels)
1366x768
1366x768
dimensions
Width x Height x Depth (without stand)
731 mm x 434.87 mm x 68.5 mm
63.6 x 42.7 x 19.8 cm
Width x Height x Depth (with stand)
731 mm x 470.13 mm x 188.6 mm
Weight (with stand)
3.9 kg
Weight (without stand)
5.1Kg
connectivity features
No of HDMI Port
2
No of USB Port
2
Built In Wi-Fi
PC Audio In
Yes
Headphone Jack
Yes
Analog Audio Input
RF Connectivity Input
1 (Bottom)
Component In (RGB Cable)
video features
Brightness
350 cd/mA2
Contrast Ratio
1000:01:00 Static
View Angle
178 degree
Aspect Ratio
16:09, Zoom
Refresh Rate (Hz)
60
audio features
Number of Speakers
Speaker Output RMS
16 W
5 W x 2
power features
Power Consumption
55 W, 1 W (Standby)
45 W, 0.5 W (Standby)